Підготовка авто до поїздки у відпустку

Подорожуємо на автомобілі?

Нарешті відпустка! Але в той час, поки ви сидите і відпочиваєте, ваша машина змушена справлятися з найрізноманітнішими труднощами. Велике навантаження, висока швидкість, спекотна погода і довгі спуски створюють колосальну напругу, і не тільки для гальм. Щоб бути впевненим, що ваш автомобіль доставить вас до пункту призначення цілим і неушкодженим , перед відправленням у дорогу необхідно звернути увагу на наступні моменти:

Тиск в шинах

 • Для забезпечення безпеки водіння і скорочення витрати палива і зношування шин, тиск у шинах коліс повинен відповідати найбільшому загальному навантаженню автомобіля. Шукайте необхідні відомості в посібнику користувача, на внутрішній стороні відкидної кришки бака, дверній стійці або в нашому Посібнику з експлуатації шин.
 • Не перевантажуйте автомобіль, перевищуючи обмеження, визначені в його документації
 • Перевірте стан домкрата, набору інструментів, знака аварійної зупинки і аптечки, і замініть їх, якщо необхідно.
 • Перевірте рівень омивача лобового скла і антифризу.
 • Перевірте рівень мастила і долийте за необхідності.

Як краще обладнати автомобіль?

Ви коли-небудь думали про силу, що виникає усередині автомобіля при різкій зупинці або у випадку аварії? Предмети, що розлітаються при цьому, можуть нанести серйозні пошкодження пасажирам автомобіля. Подібних ситуацій можна повністю уникнути, якщо при розміщенні багажу в автомобілі звернути увагу на наступні моменти:

Завантаження автомобіля

 • Важкі предмети слід забрати на саме дно багажника прямо за спинку сидіння.
 • Якщо відсутня тверда перегородка, ніколи не кладіть багаж вище рівня спинки сидіння в мікроавтобусах і сімейних автомобілях.
 • Намагайтеся не залишати просвітів і укладайте предмети якнайближче один до одного.
 • Зафіксуйте вантаж або використовуйте протиковзкі килимки.
 • Переконаєтеся, що ніщо не блокує поле зору водія.
 • Знак аварійної зупинки і аптечка повинні завжди бути легкодоступні.

Які важливі моменти необхідно враховувати під час перевезення вантажу на даху автомобіля або в задній його частині?

Довгі канікули, маленький багажник ─ якщо в автомобілі не вистачає місця, багажник, установлений на даху або задній частині автомобіля, може вирішити цю проблему. Але, незважаючи на всі переваги цього приладдя, вантаж повинен бути закріплений належним чином, щоб не загубити нічого по дорозі. Завжди необхідно враховувати наступні моменти:

 • Ніколи не перевищуйте максимально припустиме навантаження на дах вашого автомобіля.
 • Ніколи не перевищуйте граничне навантаження багажника, установленого на даху.
 • На даху слід розміщати найлегший багаж.
 • Пам’ятайте, що додаткова вага змінює центр ваги автомобіля і впливає на його керованість.
 • Якщо багажник, закріплений на задній частині автомобіля, закриває задні габаритні ліхтарі, переконайтеся, що на ньому є власні джерела освітлення.
 • Під час подорожі регулярно перевіряйте якість кріплення багажу, що перебуває ззовні.

Що необхідно обдумати перед буксируванням автофургона?

Використання власного автофургона є ідеальним рішенням у випадку, якщо ви любите незалежність і хочете мати можливість зупинятися на привал там, де вам захочеться. Крім зручності, фургон – це додаткове місце для розміщення багажу.

Автофургон

 • За можливості закріпіть багаж за допомогою кріпильних ременів або використовуйте протиковзкі килимки.
 • Завжди складайте важкі предмети в центрі, безпосередньо над поперечною балкою осі для забезпечення оптимальної стійкості руху автомобіля і ефективності гальмування.
 • Керуйте автомобілем якомога обережніше, враховуючи більш довгий гальмівний шлях і зменшену силу тяги.
 • Якщо фургон заносить або «виляє», м’яко скиньте газ і намагайтеся утримати автомобіль і фургон у напрямку руху, обережно повертаючи кермо в протилежну сторону.

Що необхідно перевірити ще раз безпосередньо перед виїздом?

Перед виїздом знайдіть час перевірити наступні моменти ще раз:

 • Чи добре закріплений вантаж?
 • Чи оптимально відрегульовані підголівники водійського і пасажирського сидіння?
 • Чи надійно закріплені дитячі крісла, чи всі ремені безпеки пристібнуті?
 • Не забыли ли вы необходимые документы (паспорт, визы, водительское удостоверение, проездные и медицинские документы, сертификат о прививках, медицинскую страховку, наличные, кредитную карту и т. д.)?
 • Не чи забули ви необхідні документи (паспорт, візи, водійське посвідчення, проїзні та медичні документи, сертифікат про щеплення, медичну страховку, готівку, кредитну карту і т.д.)?

Посібник із систем освітлення

Наскільки важливе правильне регулювання світла фар?

Неправильно встановлені фари наражають на небезпеку не тільки водія, але і інших учасників дорожнього руху.

Неправильно встановлені фари

Вони не тільки не забезпечують достатнього освітлення, але і засліплюють водіїв зустрічних автомобілів.

Саме тому для забезпечення безпеки руху слід регулярно проводити регулювання світла фар. На СТО Бош Авто Сервіс також можна виконати налаштування галогенних фар.

Пам’ятайте: при використанні систем галогенних фар завжди необхідно коректувати дальність їх дії у випадку повного завантаження багажника. Системи ксенонових фар / Litronic роблять це автоматично.

Чому рекомендується їздити з увімкненими фарами навіть вдень?

Чи знаєте ви, що використання фар ближнього світла вдень є обов’язковим і в тому числі у 20 країнах Євросоюзу. Позитивна статистика аварій на дорогах у цих країнах говорить сама за себе. Машини з увімкненим ближнім світлом завжди більш помітні, навіть в умовах туману, снігу та дощу. Однак постійна їзда зі «звичайним» ближнім світлом прискорює зношування ламп. Із цієї причини компанією Bosch розроблені нові високопотужні лампи денного світла (наприклад, Plus 90), для яких характерна чудова світловіддача або лампи з тривалим терміном служби (Longlife Daytime). Водії автомобілів високо оцінюють автомобільні лампи Bosch, і небезпідставно: установивши їх, ви можете керувати автомобілем з постійно увімкненими фарами в будь-який час доби.

Що необхідно враховувати при використанні протитуманних фар?

Протитуманні фари і задні протитуманні ліхтарі збільшують безпеку дорожнього руху, але повинні використовуватися тільки у визначених умовах.

Противотуманні фари

Примітки:

Протитуманні фари слід вмикати тільки в умовах погіршення видимості внаслідок дощу, туману або снігу. Задні протитуманні ліхтарі повинні використовуватися тільки у випадку, якщо видимість становить менше 50 метрів.

Чому настільки важлива якість склоочисників?

Гарна видимість багато в чому залежить від якості склоочисників. Адже кожний склоочисник виконує більше 750 тисяч циклів очищення площі, що відповідає площі 80 футбольних полів. І, ніби то цього мало, їм регулярно доводиться працювати ще у важчих умовах:

Стеклоочисники

 • Коливання температури від -30 до 80°C і вплив прямих сонячних променів
 • Бруд, комахи, лід і т.д. на лобовому склі
 • Хімічний вплив

Коли необхідно замінити склоочисники?

Навіть власникам найкращого зору важко буде що-небудь роздивитись , якщо щітки склоочисника зносилися. Але навіть у цьому випадку багато водіїв відкладають їх заміну доти, поки їм украй не набридне тріскіт під час кожного нового руху. Але зазвичай до цього часу вже дійсно пізно. На інфографіку показано, коли і за яких умов краще виконувати заміну склоочисників.

Инфографіка склоочисників

Неправильне установлення склоочисників може також призвести до появи подряпин на лобовому склі і, як наслідок, погіршення видимості. Тому пропонуємо довірити цю процедуру нам. Ми належним чином установимо на ваш автомобіль нові високоякісні вироби від Bosch, що забезпечують оптимальне очищення лобового скла навіть у найсуворіших погодних умовах.

У чому переваги використання рідини для омивання стекол?

Бруд, пил і комахи на лобовому склі створюють тонку плівку, яку майже неможливо видалити простою водою, вона являє собою потенційну загрозу. Рішенням проблеми є спеціальна рідина для стекол, яка також запобігає формуванню льоду на лобовому склі в зимовий час. Вона випускається готовою до використання або у формі концентрату для роздрібного поширення. Важливо: правильне співвідношення компонентів суміші є ключовим чинником для досягнення бажаного ефекту.

Бездоганна видимість у будь-яку погоду – безкаркасні склоочисники Aerotwin від Bosch

Аеродинамічна конструкція безкаркасних склоочисників Aerotwin від Bosch гарантує відмінну видимість при будь-яких умовах. Унікальна спеціальна високотехнологічна пружинна направляюча рівномірно розподіляє контактний тиск по всій довжині склоочисника, ідеально адаптуючись до вигину лобового скла автомобіля. Завдяки інноваційному адаптеру щітки склоочисників Bosch Aerotwin підходять для всіх стандартних моделей автомобілів, що представлені на ринку.

Переваги:

 • Чудова здатність очищення завдяки високотехнологічній пружинній направляючій і аеродинамічно оптимізованому профілю
 • Рівномірний контактний тиск і, як результат, більш тривалий термін служби
 • Зменшена площа поверхні мінімізує шум вітру
 • Найвища якість очищення навіть на високих швидкостях
 • Найкраща підготовленість до зимових умов: лід не утворюється на металевій рамці і швах

Експлуатація шин: корисні поради

У чому різниця між зимовими і літніми шинами?

Чи знаєте ви, що… автомобілю з літніми шинами, що їде зі швидкістю 50 км/год. по покритій снігом дорозі, потрібно 43 метри для повного зупинення. Під час руху на зимовій гумі ця відстань скорочується до 35 метрів – на цілих 7 метрів менше. Це відбувається через те, що літня гума не забезпечує необхідного зчеплення з дорогою при температурі нижче 7°C. Завдяки використанню спеціальної каучукової суміші і більш твердого і, як правило, глибокого протектору з додатковими прорізами, зимові шини забезпечують краще зчеплення з дорожнім покриттям.

Відкрийте багажник

Підходящі шини – запорука безпеки цілий рік

Згідно зі статистикою, взимку ризик аварій в 6 разів більше, ніж влітку. Більше того, у випадку аварії страхові компанії найчастіше присвоюють частину провини водію автомобіля, на який не встановлені підходящі (зазначені в специфікації) шини. Тому перед тим, як сідати в автомобіль, завжди оцінюйте погодні умови, вчасно здійснюючи заміну на зимові шини.

Наскільки важливий правильний тиск у шинах?

Не тільки шини беруть на себе вагу автомобіля, повітря в них також відіграє важливу роль. При занадто низькому тиску в шинах, загроза безпеки зростає з кожною поїздкою:

Шинный манометр

 • Шлях гальмування невиправдано довгий.
 • Зростає ризик пошкодження шин через зайве виділення тепла.
 • Через збільшення опору коченню,збільшується витрата палива.

Як правильно робити очищення шин?

Чи використовуєте ви очисник високого тиску? Якщо так, до очищення шин з його допомогою слід підходити з особливою обережністю. Направлений струмінь гарячої води,що використовується на невеликій відстані, може нанести значні пошкодження, тому що тиск при її впливі призводить до збільшення температури матеріалу шин і утворення в гумі невеликих пухирців, що негативно позначається на її якості. Можливі наслідки: раптовий вибух шини при великому навантаженні або на великій швидкості.

Очистка шин

Важливі аспекти очищення шин:

 • Відстань між шиною і кінцем пістолета повинна становити не менше 20 см.
 • Замість направленого використовуйте широкий струмінь.
 • Навіть якщо бруд не змивається, ніколи не направляйте струмінь в одну точку, замість цього постійно переміщайте його зі сторони в сторону.

Коли необхідна заміна шин?

Необхідно враховувати три важливі фактори: вік шин, глибину протектора і можливі пошкодження. Не забувайте, що мінімальна глибина протектора, що допускається законом, становить 1,6 мм. Рекомендації: заміну літніх шин слід робити зі зменшенням глибини протектора до 3 мм; у випадку з зимовими шинами мінімальна припустима глибина протектора становить 4 мм. Якщо вік шин становить більше 10 років, вони підлягають заміні навіть у випадку, якщо глибина їх протектора ще має припустиме значення. Вік шини можна розрахувати, подивившись на чотиризначний DOT-номер, нанесений на неї. Останні дві цифри вказують рік, а перші дві ─ тиждень виробництва.

Як правильно зберігати шини?

Прийшла зима і ви знову не знаєте, що робити з літніми шинами? Можливий спосіб вирішення проблеми – відвезти їх на зберігання на СТО. Ми будемо раді відповісти на будь-які питання відносно обслуговування шин цілий рік. Якщо ви маєте намір зберігати шини вдома, важливо врахувати наступні моменти:

Несколько шин

 • Ідеальні умови для зберігання шин – сухе, темне, прохолодне і помірно провітрюване приміщення.
 • Шини можуть бути підвішені, складені на стійку або покладені горизонтально.
 • Шини без обода завжди зберігають у стоячому положенні.

Бош Авто Сервіс ─ Поради з експлуатації акумулятора

На що необхідно звернути увагу при покупці акумулятора?

Який акумулятор Bosch мені потрібен?

Кількість електронного обладнання в автомобілях, що постійно збільшується, і нові технології, такі як старт-стоп системи і системи рекуперації енергії гальмування, вимагають використання високоефективних акумуляторів. Отже, частий запуск двигуна швидко виснажує будь-який традиційний акумулятор.

Аккумулятор Bosch: модель старт-стопДля порівняння, спеціальні моделі акумуляторів Bosch, такі як S5A ( AGM)і S4E (EFB),виробляють набагато більше енергії і витримують більшу кількість циклів заряджання.

Для отримання додаткової інформації про відмінності між моделями акумуляторів EFB і AGM і повний асортимент акумуляторів Bosch натисніть тут.

Чому акумулятор Bosch — саме те, що мені потрібно?

Чому перевіряти стану акумулятора дуже важливо?

Чи знаєте ви, який поточний стан вашого акумулятора? Більшість водіїв не замислюються про це, поки не станеться поломка або автомобіль не перестане заводитись. Найкращим рішенням є регулярна перевірка стану енергопостачання автомобіля, у т.ч. акумулятора, проведена на СТО Бош Авто Сервіс.

Механик за проверкой аккумулятора

Ви також можете виконати цю перевірку самостійно, використовуючи зарядні пристрої С3 або С7 від Bosch. Така перевірка швидко, легко і без будь-якого ризику гарантує готовність автомобіля до роботи в будь-який час і повне зарядження його акумулятора. За допомогою С7 ви також можете заряджати повністю розряджений акумулятор, натиснувши лише на одну кнопку.

Яка основна причина поломок?

Чи знаєте ви, що кожна третя поломка автомобіля припадає на несправність акумулятора. Але не завжди проблемою є сам акумулятор. Інші компоненти також можуть бути причиною несправності. Іншими словами, заміна акумулятора не вирішить проблему, якщо ваш автомобіль не заводиться. Тому рекомендуємо виконати пошук інших можливих причин, щоб уникнути чергової поїздки на СТО – це заощадить ваші час, гроші і нерви.

Які найпоширеніші причини виникнення несправностей?

Крім тривалого зберігання акумулятора, однією з основних причин його несправності є так зване повне розрядження. Цей феномен характеризується моментальним і повним вивільненням ємності акумулятора. Пошкодження акумулятора, залишеного в такому стані, може мати досить серйозні наслідки, і чим серйозніші, чим триваліший простій автомобіля. Наслідки: втрата потужності, неможливість повторного заряджання, значне скорочення терміну служби.

Инфографіка причин несправностей

Чому взимку виникають визначені проблеми?

Як «прикурити» акумулятор?

Ви будете здивовані: акумулятори люблять холод. У літню спеку вони зношуються значно швидше, ніж холодною зимою. Проте через в’язке , холодне моторне мастило акумулятору доводиться справлятися з більшими навантаженнями, що у свою чергу призводить до утворення дефектів.

Инфографика стартера

10 причин розрядження акумулятора:

1. Коротке замикання в електросистемі

При виникненні короткого замикання значна частина струму залишає акумулятор за дуже короткий період часу і перетворюється в тепло.

2. Світлові прилади автомобіля залишилися увімкненими

Світлові прилади автомобіля споживають велику кількість енергії, тому їх необхідно вимикати на час паркування.

3. Додаткове нагрівання

Якщо вентилятор додаткового нагрівання не вимикається при недостатній напрузі, це призведе до повного розрядження акумулятора. Це також станеться, якщо встановлений акумулятор має занадто малу ємність.

4. Несправний генератор

Якщо акумулятор не заряджається від генератора під час руху, він є єдиним джерелом енергії для блоку управління та іншого електричного обладнання аж до його повного розрядження.

5. Несправний регулятор генератора

Якщо регулятор генератора несправний, відбудеться або повне розрядження в результаті неправильного заряджання, або акумулятор буде заряджений надлишково.

6. Несправність блоку управління

Якщо блоки управління не відключаються при вимиканні двигуна, вони продовжують споживати енергію, що призводить до повного розрядження акумулятора.

7. Модифікація електричного обладнання

Додаткове електричне обладнання, таке як, наприклад, обігрів сидіння, зазвичай отримує енергію від прикурювача, що також призводить до швидкого розрядження акумулятора.

8. Установлення невідповідного акумулятора

Щоб не скорочувати термін служби, заміна несправних акумуляторів завжди повинна проводиться на акумулятор того ж типу.

9. Короткі поїздки

У коротких поїздках кількість спожитої енергії більша, ніж може повернути генератор. Тому взимку краще не використовувати додаткове обладнання (обігрів сидіння, радіо і т.п.).

10. Радіо, ТВ, DVD, холодильник

Радіо, навігаційні системи та інше обладнання розважального характеру споживають велику кількість енергії, що призводить до повного розрядження акумулятора, якщо він недостатньо заряджений.

Як допомогти вашому акумулятору?

Зарядні пристрої С3 і С7 від Bosch швидко і легко повертають акумулятори до життя. С7 без проблем заряджає навіть повністю розряджені акумулятори. З ними зима не викличе особливої проблеми. Для отримання додаткової інформації про зарядні пристрої компанії Bosch, корисні аксесуари і заряджання автомобільних акумуляторів перейдіть на сайт зарядних пристроїв.

Наскільки безпечне повторне заряджання акумулятора?

Не варто хвилюватися! Електронні системи зарядних пристроїв С3 і С7 від Bosch автоматично перевіряють, скільки заряду необхідно вашому акумулятору або який заряд він здатний прийняти, роблячи це незалежно від типу акумулятора. Але повторне заряджання повністю безпечне в буд-якому разі: наявність тільки однієї кнопки управління робить використання простим, а контакти залишаються знеструмленими, якщо не підключені або неправильно підключені до клем. Це означає, що ви можете заряджати акумулятор без будь-якого ризику і, якщо потрібно, без видалення його з автомобіля.

8 способів подовжити термін служби АКБ

1) Регулярно перевіряйте напругу, рівень заряду і пускову потужність акумулятора, а також втрату енергії в автомобілі.

2) Видаляйте акумулятор перед постановкою автомобіля на зимову стоянку. Порада: зберігайте акумулятор у прохолодному місці.

3) Здійснюйте огляд акумулятора як мінімум двічі на рік або раз на місяць взимку (в умовах морозу) у випадку, якщо акумулятор старий.

4) Переконайтеся, що акумулятор надійно закріплений у акумуляторному відсіці, його металеві деталі змащені, а контакти щільно затягнуті.

5) За можливості уникайте повного розрядження акумулятора (наприклад, якщо залишилися увімкненими світлові прилади).

6) Натисніть педаль зчеплення під час запуску двигуна, щоб скоротити опір стартера, а отже, споживання енергії.

7) Перед запуском двигуна вимкніть все додаткове обладнання, наприклад, радіо, кондиціонер або додатковий обігрів.

8) Після тривалого періоду простою видаліть акумулятор і підключіть його до зарядного пристрою з електронним управлінням.

Bosch Car Service став офіційним пунктом установки амортизаторів KYB з наданням гарантії!

Віднедавна офіційна СТО Bosch Car Service стала партнером KYB, одного з найбільших у світі постачальників амортизаторів і пружин на конвеєр і на вторинний ринок у Європі.

 

 

 

 

Bosch Car Service на Пухова, 85 -  офіційний пункт установки амортизаторів KYB з наданням гарантії!

На ринку автозапчастин компанія KYB  з 1947 р.  Роки досвіду дозволили KYB стати провідною компанією не тільки в галузі промислового виробництва та подальших розробок амортизаторів і пружин, а й в інтегрованих контрольних системах автомобілів, включно з модулем підвіски.

Корпорація KYB щорічно виробляє понад 75 млн. амортизаторів на 15 заводах, які експортуються більш ніж в 100 країн світу під єдиною торговою маркою KYB. Всі виробничі потужності компанії мають міжнародні сертифікати ISO9001, QS9000 і ISO14001.

Обирайте найкращу якість від перевірених виробників!

Чекаємо вас на Bosch Car Service у Рівному на Пухова, 85!

Автоград продовжує безупинно підтверджувати високий рівень сервісу!

21 та 22 жовтня 2015 року відбулась всеукраїнська коференція керівників BOSCH Service у м. Львів.

Наша СТО BOSCH Service серед усіх номінантів отримала 2 важливі відзнаки! Наголошуємо — серед усіх СТО BOSCH Service по Україні, кількість яких налічує 84 станції!

Ми стали призерами в номінації «За успішний приклад організації станції BOSCH Service в комплексі з оригінальними станціями автовиробників».

А також отримали СЕРТИФІКАТ, який підвтерджує відповідність нашої СТО критеріям сервіс-тесту.

bosch2

Це важлива, велика перемога і безперечний доказ якості та кваліфікованості нашого сервісу.

Користуйтесь послугами лідерів і ваш автомобіль завжди буде в повному порядку!

Адреса незмінна - м. Рівне, вул. Пухова, 85, тел. (0362) 46-06-06.

Гарантуйте собі впевненість на дорогах з Car Assistance!

Автомобіль - це не тільки зручний засіб пересування, а ще й складний механізм. І, напевно, кожен водій хоч раз мав справу з непередбачуваними ситуаціями в дорозі. Проблеми можуть бути різними: від проколу колеса, до несправностей важливих елементів авто, усунення яких може зайняти час._1_760x312

Автоград є партнером проекту «Car Assistance» від компанії SMILE Assistance, яка пропонує спеціальну карту допомоги. Це сервісний продукт, пов’язаний з наданням цілодобової допомоги та супутніх послуг власникам автомобілів при поломці автомобіля або ДТП, в разі інших непередбачуваних ситуацій: пробите колесо, несподіване закінчення палива, акумулятор, який сів, та під час інших нестандартних ситуацій.

Карти підійдуть всім без винятку автомобілістам в дорозі, незалежно від марки або моделі авто, а також чи перебуває автомобіль на гарантії, чи цей термін вже закінчився. Існують різні варіанти пакетів послуг допомоги в дорозі. Картка «GO!», найдоступнішa серед всіх пакетів, пропонує такі переваги:

 • Цілодобовий сервіс.
 • Оперативну технічну допомогу при виникненні проблем з автомобілем у дорозі.
 • Інформаційну та організаційну підтримку.
 • Інші послуги, які необхідні в екстрених ситуаціях.

Список послуг, які надаються власникам карток «GO!»:

 • Безкоштовна евакуація з місця ДТП
 • Допомога в разі проколу колеса (Організація доставки або ремонту запасного колеса, у разі якщо раптово прокололося колесо, а запасне вже використано)
 • Доставка палива
 • Запуск двигуна Вашого автомобіля
 • Доставка запасних частин
 • Інформаційна допомога
 • Організаційна допомога

Всі послуги надаються в будь-якій точці України, неодноразово протягом терміну дії (12 місяців). Вартість пакету складає 100 грн.

Також є інші варіанти роботи та пакети – «SMILE +», «ELEGANT», «EXCLUSIVE», «Авторадіо Assistance», послуг «COMFORT». Вони поширюються на території інших країн (Європи та європейської частини Росії) та пропонують ширший перелік послуг (gовернення до місця постійного проживання або продовження поїздки, проживання в готелі, доставка запасних частин, юридична допомога та інші)

Якщо ви бажаєте отримати додаткову інформацію про карти автодопомоги від SMILE Assistance, або продовжити термін дії карти, звертайтесь до консультантів сервісу Bosch Car Service: (0362) 46-06-06 та (067) 36-24-325 та (050) 43-51-020.

Автоград взяв участь в першій рівненській автомобільній виставці

27 вересня відбулась перша рівненська автомобільна виставка, в якій Автоград прийняв активну участь. Захід відбувся в рамках реалізації транскордонного проекту «Розвиток малого та середнього підприємництва міст Рівного та Любліна». У ньому взяли участь підприємці з України та Польщі.

виставка - загальна

Учасниками автовиставки стали автосалони, автоклуби, підприємства, які займаються продажем запасних частин, обладнання, спецодягу, а також автомагазини, представники СТО, страхові компанії, банки та інші компанії.

учасники

Надзвичайно велике зацікавлення у відвідувачів виставки викликали ретро-автомобілі: відвідувачі мали змогу не лише зробити кілька фото біля старовинних авто, але й посидіти в салоні справжніх раритетів.

ретро

Автовиставка дала можливість не тільки презентувати компанії для відвідувачів, а й також стала майданчиком для індивідуальних зустрічей та переговорів. Під час такого спілкування учасники заходу не лише налагоджували ділові контакти, але і домовлялись про спільні бізнес-проекти. Про високу зацікавленість рівнян у веденні бізнесу з представниками польської сторони свідчили чималі черги підприємців біля кожного столу для переговорів.

переговори

На прес-конференції за участю журналістів, керівників підприємств та міської влади, директор ТОВ «Вік Партнер» Віталій Кардаш наголосив, що компанії автомобільної галузі нашого міста відкриті для співпраці і до спільних європейських проектів. Зокрема, Автоград, який виступив співорганізатором заходу та надав територію для проведення виставки, постійно орієнтується на досвід кращих європейських автобізнесів.

За словами Віталія Падалка, керівника польської делегації, яка в рамках проекту співпраці міст Рівного та Любліна завітала на автомобільну виставку, польські підприємці відкриті та налаштовані на співпрацю, ведення спільних проектів та підписання нових контрактів з українськими компаніями.

автовиствка-ніссан

Не менш цікавою була розважальна програма, яка складалася з виступів художніх колективів Палацу дітей та молоді, конкурсів, вікторин та розіграшів подарунків для дорослих і дітей та дефіле професійних моделей Art Models.

ведучий

велотріал

Не менший інтерес виявили гості виставки і до майстер-класів, які презентувала група компаній Автоград – співорганізатор заходу. Під час їх проведення всі охочі мали можливість дізнатися більше про «активну прийомку» автомобіля на сервіс та роботу 3D-стенду розвалу-сходження. Окрім Автограду, свої майстер-класи презентували також учасники виставки: компанії «Автофарба» та «Чистий світ».

майстер-клас

Також захоплюючою була розважальна програма для відвідувачів, яка складалася з виступів художніх колективів міського ПДМ, конкурсів та розіграшів подарунків, дефіле професійних моделей з агентства Art Models, майстер-класу по правильному та безпечному паркуванню від Сергія Пелешка, екстремального велотріал шоу та виступів від федерації бойових мистецтв «Будокан».

Автоград дякує організаторам заходу та наголошує, що група компаній Автоград завжди відкрита до співпраці, до нових цікавих проектів, на будь-якому рівні – регіональному, всеукраїнському чи міжнародному. Атмосфера, яка панувала на виставці, надихає ініціаторів проекту на частішу організацію подібних заходів, а проведення даної автовиставки зробити щорічним.

Перегляньте більше фотографій із заходу у соціальній мережі Facebook.

Нова система Bosch економить 10% палива за рахунок зупинки двигуна при русі по інерції

Сиcтема Старт-Стоп з функцією руху за інерцією. Нова система Bosch економить 10% палива за рахунок зупинки двигуна при русі по інерції

 • Нульові викиди і безшумний рух за інерцією протягом 30% шляху
 • Може встановлюватися на двигун внутрішнього згоряння будь-якого типу
 • Економічна система скорочує викиди CO2 в реальних дорожніх умовах
 • Рольф Буландер: «Інерційна система Стар-Стоп з часом стане такою ж невід’ємною частиною більшості автомобілів, як і кондиціонер»

Система Старт-Стоп з новою функцією руху за інерцією від Bosch дозволяє водіям автомобілів з ДВС більшу частину поїздки рухатися в безшумному режимі з нульовими викидами. Інноваційна технологія зупиняє роботу двигуна під час руху, запобігаючи витратам палива. Відключення відбувається кожного разу, коли автомобіль може рухатися по інерції, наприклад, на невеликому узвозі. Для повторного запуску водієві достатньо натиснути на педаль газу або гальма.

Дослідники Bosch встановили, що 30% шляху двигуни внутрішнього згоряння працюють вхолосту. Це означає, що третина будь-якої поїздки автомобіль міг би рухатися за інерцією. Рух у такому режимі не враховується за європейським стандартом вимірювання витрати палива NEDC. Однак у реальних дорожніх умовах система здатна забезпечити економію палива на рівні 10%. «Система Старт-Стоп з функцією руху за інерцією дозволяє значно скоротити витрату палива і при цьому може працювати з будь-яким типом ДВС», — пояснює Рольф Буландер, член Ради правління «Роберт Бош ГмбХ».

Інноваційність системи полягає у використанні сучасного програмного забезпечення, здатного ефективно аналізувати дані, які надходять з датчиків. На додаток до цього, в ній використовується новий стартер підвищеної надійності, розрахований на багаторазовий і швидкий запуск двигуна. Система не вимагає великого числа додаткових компонентів для установки, за рахунок чого її можна легко інтегрувати в будь-який існуючий автомобіль. Оцінити переваги застосування нової технології зможуть автовласники усього світу, незалежно від того, водять вони дизельні автомобілі в Європі, бензинові в Північній Америці чи машини на газовому двигуні в Азії.

Важливе значення відіграє і турбота про довкілля. Адже менше споживання палива передбачає зниження викидів CO2. У 2012 році в Німеччині було продано близько трьох мільйонів нових авто. При цьому середньостатистичний автомобіль за рік проїжджає не менше 11 500 км. Якби кожен новий автомобіль був укомплектований системою відключення двигуна при русі по інерції, то викидав би на 10 грам CO2 менше на кожному кілометрі. Тобто, теоретично за рік рівень викидів CO2 знизився б на 30 000 тонн.

 Скоро економити паливо зможе кожен

Завдяки використанню трансмісій з двома зчепленнями на деяких автомобілях вже зараз застосовується «полегшена» версія системи руху за інерцією, яка переводить двигун на холостий хід, коли водій відпускає педаль газу. Хоча автомобіль і рухається в такому випадку накатом, двигун все одно продовжує споживати паливо, щоб не стихнути. Системи Старт-Стоп від Bosch, що одержали широке поширення в усьому світі, працюють інакше і відключають двигун повністю.

Перше покоління систем відключало двигун тільки при повній зупинці автомобіля, тоді як більш просунута версія системи Старт-Стоп глушить двигун ще до моменту зупинки — поки автомобіль рухається накатом, наприклад, наближаючись до червоного сигналу світлофора. При цьому новітня версія системи Старт-Стоп відключає двигун не тільки перед зупинкою, але і кожного разу, коли водій прибирає ногу з педалей гальма і газу. Це дозволяє економити ще більше палива. Завдяки тому, що двигун відключається, автомобіль може рухатися по інерції довше, ніж, наприклад, при русі накатом з системою відсічення палива.

«Система Старт-Стоп з функцією руху за інерцією стане такою ж стандартною опцією для більшості автомобілів, як і кондиціонер», — упевнений Буландер. Bosch впроваджує рішення для економії палива в багато інноваційні продукти. Одним з показових прикладів може служити електронне зчеплення eClutch, яке робить можливим використання системи Старт-Стоп навіть на автомобілях з механічною коробкою передач. Функція руху за інерцією також доступна в якості додаткової опції на базовому гібриді від Bosch — системі Boost Recuperation System, — і допомагає економити ще більше палива. Оснащений більш потужним генератором і компактним літій-іонним акумулятором, цей 48-вольтний гібрид економить близько 15% палива виключно за рахунок електротяги.

У реальних дорожніх умовах гібрид з підключеною системою Старт-Стоп з функцією руху за інерцією може скоротити витрату ще на 10%, тобто сумарно на 25%. Нова система Старт-Стоп з функцією руху за інерцією може працювати в поєднанні з будь-яким ДВС або гібридною установкою і застосовуватися на більшості сучасних моделей автомобілів. Це одна з причин, по якій вона удостоїлася титулу «Найбільш інноваційна технологія» в категорії «Зелені технології» на щорічному заході «Обід для переможця» (Dinner for Winner), який проводив німецький автомобільний журнал Automobil Produktion.

Система common-rail знижує витрату палива і рівень викидів для позашляхової техніки

Модульна система очищення вихлопних газів від Bosch Emission Systems GmbH.

Гібридний привід для спецтехніки. Система common-rail знижує витрату палива і рівень викидів для позашляхової техніки 

 • Система CRS2-18/20-OHW тепер доступна для позашляхової техніки
 • Система CRSN3-25 вперше може бути використана в важкій техніці
 • Система очищення вихлопних газів дозволяє транспортним засобам відповідати екологічному стандарту Tier 4 Final
 • Модульна система очищення вихлопних газів від компанії Bosch Emission Systems GmbH-установка і обслуговування з одних рук

У перспективі гібридні системи отримають широке поширення — вже зараз Bosch пропонує електроприводи для позашляхової техніки. Надійні системи, що дозволяють використовувати енергію, яка вивільняється при гальмуванні, є лише одним із прикладів. Такі розробки з часом знайдуть місце в гібридних екскаваторах з системами рекуперації енергії. Крім того, нова технологія може бути використана для зменшення розміру двигуна і зниження швидкості, що, в свою чергу, дозволить заощадити до 40% палива.

Оснащення гібридними системами важкого комерційного транспорту значно збільшує їх ефективність, адже витрати на паливо — одна з головних статей витрат. Водночас, посилення екологічних вимог також підвищує привабливість гібридних технологій: разом з скороченням витрат палива знижується рівень викидів СО2. З номінальною потужністю 65 кВт новий привід працює без втрат в продуктивності. У короткий проміжок часу можна домогтися потужності в 120 кВт і максимального крутного моменту 1000 Нм.

Спираючись на свій досвід у створенні системи common-rail для легкових автомобілів, Bosch пропонує аналогічні технології для сегмента спецтехніки. Висока якість систем упорскування палива робить двигуни досить надійними для виконання завдань у сегменті позашляхової техніки.

Зразок якості та ефективності, система CRS2-18-OHW створена для малої і середньої техніки. Нова версія, заснована на системі CRS-16, якою оснащені мільйони пасажирських автомобілів, працює на набагато більш високому тиску в 1800 бар. Крім того, інжектори CRS2 забезпечують більш динамічну роботу голки розпилювача. Це, в свою чергу, значно скорочує інтервали між вприсками і забезпечує плавну роботу двигуна. Оптимізація процесу спалювання палива сприяє скороченню його витрати, а також зниженню викидів. Система CRS2-20-OHW, яка зараз знаходиться в розробці, стане ще більш досконалою. Її серійне виробництво почнеться в 2014 році, а працювати вона буде з тиском 2000 бар.

Система CRSN3-25 проста в установці і оснащена новими інжекторами

Система CRSN3-25 використовується для важкої техніки. Створюючи її, Bosch переніс свій досвід у сфері комерційного транспорту на позашляхову техніку. CRSN3-25 — це новітня розробка в лінійці систем common-rail, виробництво яких стартувало в 1999 році.

З тих пір було випущено більше 10 млн. систем. У поточній системі інжектори працюють з тиском вприскування до 2500 бар. Цей тиск постійно впливає на такі компоненти інжектора як поршень мультиплікатора, дана конструкція перешкоджає витокам палива з контуру високого тиску в контур низького тиску. Система, яка була розроблена з урахуванням нових вимог, сумісна з існуючими двигунами, а також з моторами попереднього покоління. Підвищення тиску в системі CRSN3-25 також дозволяє скоротити витрату палива і рівень викидів.

Крім систем подачі палива є інші розробки, які дозволяють відповідати екологічним стандартам Tier 4 Final і Stage 4. Серед них датчики і системи очищення вихлопних газів, які допомагають скоротити рівень шкідливих викидів і оптимізувати витрату палива. Надійні та високоточні сенсори використовують інформацію, отриману від трансмісії і вихлопної системи.

Система Departronic 2 використовує ці дані для спрямованого упорскування дизельного палива в потік вихлопних газів, що дозволяє автоматично управляти регенерацією фільтр сажі. Нова система Denoxtronic 6.5 також допомагає значно скоротити рівень викидів.

При її роботі в потік вихлопних газів впорскується AdBlue (DEF) (водний розчин 32,5% сечовини). Система скорочує викид оксидів азоту на 95%, а витрата палива — на 5%. Нове покоління Denoxtronic може бути встановлено в більшості двигунів, воно відповідає всім вимогам, що дає можливість використовувати систему на різних ринках.

Доповнює продуктові пропозиції Bosch в цій сфері — рішення від Bosch Emission Systems GmbH (BESG). Ця дочірня компанія розробила модульну систему очищення вихлопних газів, яка дозволяє адаптувати її до різної техніки. Таке рішення особливо вигідно для компаній, що проводять модернізацію — замість закупівлі нової техніки достатньо оновити стару.

Наприклад, систему очищення вихлопних газів можна встановити навіть на будівельну техніку, де місця для подібних систем небагато. У підсумку скорочуються витрати на розвиток, переоснащення і настройку нового обладнання. Більш того, дочірня компанія Bosch пропонує комплексне рішення з одних рук. Для конкретної моделі фахівці BESG збирають з модулів оптимальну систему, а також займаються її установкою і діагностикою. Також можна адаптувати модулі системи для потужності до 5000 кВт.

Системні тестери Bosch KTS: 25 років на службі автосервісів

Родоначальник автомобільної діагностики. Системні тестери Bosch KTS: 25 років на службі автосервісів. Постійний розвиток діагностичного обладнання.

 • Починаючи з 1988 р. у всьому світі продано більше 175 000 системних тестерів KTS.
 • Близько 60 тисяч європейських автомайстерень використовують програмне забезпечення ESI [tronic] 2.0 для роботи з системними тестерами.
 • Сучасне покоління тестерів KTS відповідає вимогам автомайстерень найвищого рівня.

Випустивши в 1988 році KTS 300, Bosch став одним з перших виробників приладу для діагностики бортових комп’ютерів, доступного незалежним автомайстерням. Широке використання електронних систем в автомобільній промисловості, зробило пристрої для діагностики блоків управління бортових систем невід’ємним елементом тестового обладнання. Компанія Bosch продовжила розробку професійних пристроїв, об’єднаних в серію KTS, і сьогодні займає позицію провідного світового виробника системних тестерів.

З моменту розробки KTS 300, що отримав за свій дизайн прізвисько «Молоток Bosch», Bosch продав більше 175 000 різних моделей сканерів серії KTS. На сьогоднішній день третина всіх незалежних європейських автомайстерень використовують системні тестери Bosch, а в Німеччині СТО, які зробили вибір на користь цих приладів, — більше половини.

Знакова подія в розвитку KTS: Розробка ПО ESI [tronic] для автомайстерень

Виробництво KTS 300, родоначальника лінійки системних тестерів Bosch, тривало до 1999 року. На додаток до нього був також випущений модуль KTS 100, діагностичний тестер, розроблений для використання разом з газоаналізаторами і мотор-тестерами Bosch. Наприкінці 80-х років минулого століття, грунтуючись на своєму досвіді створення бортових діагностичних систем в США, компанія представила перший пристрій для діагностики бортових комп’ютерів — KTS 115.

Ключовою подією у сфері системних тестерів стало програмне забезпечення ESI [tronic], представлене Bosch в 1999 році. Відтоді цим ПЗ оснащувалися всі системні тестери Bosch. Незабаром, базові діагностичні функції, такі як читання і очищення пам’яті помилок, зчитування фактичних параметрів і керування виконавчими механізмами, були доповнені інструкціями з пошуку несправностей, електричними схемами, даними про механічні характеристики і сервісні інтервали.

На початку 2012 року на зміну існуючій версії програмного забезпечення прийшло нове ПЗ — ESI [tronic] 2.0. Потужний програмний модуль дозволив команді розробників Bosch перетворити сімейство KTS в комплексну інформаційно-діагностичну систему. Це значно спростило роботу майстрів, дає їм можливість використовувати стандартну процедуру діагностики поетапної перевірки всіх автомобілів, що існують сьогодні на ринку.

Сьогодні в лінійці KTS від Bosch знайдеться пристрій, який ідеально відповідає під потреби автомайстерні будь-якого рівня: починаючи від портативних KTS 200 і 340, що працюють на базі ПК модулів KTS 540 і 570 до високоефективних діагностичних систем KTS 840, KTS 870 і 890. Використання сучасних вимірювальних технологій -мультиметрів, двоканального осцилоскопа в KTS 570, а також адаптера Easy Connect для миттєвого підключення дозволяють здійснювати діагностику, пошук несправностей, ремонт і технічне обслуговування значно швидше і надійніше. Всі нововведення завжди служать головній меті — забезпечувати СТО рішеннями, що дозволяють їм виконувати свою роботу максимально ефективно.

Постійне поповнення бази даних

Останні 25 років роль електронних систем в наших автомобілях постійно зростала. Відповідно зростав і обсяг даних, необхідних для їх ефективної діагностики. З перших днів існування системних тестерів фахівці Bosch постійно працювали над розширенням баз даних, щоб автосервіси завжди мали доступ до найактуальнішої інформації для діагностики автомобільних систем.

У 1988 році KTS 300 міг працювати виключно з системами управління двигуном від трьох виробників. Сьогодні ESI [tronic] 2.0 від Bosch легко орієнтується в 180 автомобільних брендах, зберігаючи відомості про більш ніж 90 000 моделей. Bosch розробляє і виробляє системні тестери серії KTS в місті Плохінген недалеко від Штутгарту (Німеччина).

Безперервний процес розробки та наявність регулярних оновлень роблять ці тестери вигідною інвестицією для будь-якого сервісу. Крім того, купуючи діагностичний сканер, автосервіси отримують доступ до докладної технічної документації, а також комплексної програми навчання, що дозволяє персоналу СТО оволодіти знаннями, необхідними для діагностики і ремонту навіть найсучасніших електронних систем. У тому випадку, якщо працівникам сервісу не вдається вирішити проблему власними силами, вони можуть скористатися допомогою фахівців лінії технічної підтримки Bosch.

Азбука АКБ: Bosch дає поради з експлуатації акумуляторних батарей

 • Корисні поради та рекомендації по темі акумуляторних батарей
 • Покрокові інструкції, зрозумілі кожному
 • Відеоролики для перегляду на ПК і мобільних пристроях

Ви випадково забули вимкнути фари і вранці на вас чекав повністю розряджений акумулятор. Або, можливо, ви не можете завести автомобіль на морозі, тому змушені використовувати мобільний зарядний пристрій. Такі незручності можуть стати серйозним випробуванням, особливо взимку. Компанія Bosch створила відеоролики, покликані допомогти вам вирішити ці проблеми.

У кожному з відео в доступній формі даються відповіді на питання про правильне зберігання і коректний підбір акумулятора. Відеокліпи про заміну акумулятора або про процес «прикурювання» супроводжуються покроковими інструкціями з жартівливим голосом за кадром. Цікава і корисна інформація представлена в такому вигляді, що буде зрозуміла людині без спеціальної технічної освіти.

Ролики завжди доступні для перегляду на всіх пристроях з підключенням до Інтернету.

1 . Азбука АКБ: Чому акумулятор Bosch — саме те, що мені потрібно

2 . Азбука АКБ: Який акумулятор Bosch потрібен мені?

3 . Азбука АКБ: Як правильно замінити акумулятор?

4 . Азбука АКБ: Як «прикурити» акумулятор?

5 . Азбука АКБ: Як мені правильно зберігати акумулятор

Нові силові установки - генератори Bosch серії Power Density Line

Малогабаритні, легкі й компактні завдяки високій питомій потужності!

 • Високий коефіцієнт корисної дії на рівні 80%
 • Максимально низький рівень шуму
 • Глобальний масштаб виробництва з адаптацією до локальних вимогам

Випуск нової серії генераторів Bosch — ще одне свідчення зростаючої популярності легких і компактних комплектуючих автомобілів. За словами д-ра Ульріха Кіршнера, керівника підрозділу Bosch Starter Motors and Generators, «в генераторах серії Power Density Line (PL) технології, які довели свою ефективність, поєднуються з інноваційними розробками». Розробивши новий спосіб пресування обмотки статора, інженери Bosch досягли безпрецедентно високої питомої потужності, але при цьому значно скоротили кількість міді, необхідної для виробництва одного генератора. «Серія генераторів PL відповідає всім вимогам передових і високотехнологічних автовиробників», — додає пан Кіршнер.

Початок виробництва генераторів серії PL запланований на 2014 рік. Нова серія буде включати в себе пристрої потужністю від 1,5 до 3 кВт.

Екологічна безпека і висока ефективність

Виключно висока питома потужність генераторів серії PL дозволяє легко встановлювати їх в руховому відсіку навіть при максимально щільному компонуванні. Діаметр генераторів залежно від моделі складає від 134 до 144 мм, а сила струму — 130 і 250 А при швидкості обертання двигуна близько 2000 об/хв. Всі моделі здатні витримувати температури до 125 °C, типові для рухового відсіку автомобіля.

Низьке споживання палива і скорочення викидів CO2

Продуктивність нової лінійки PL не поступається показникам вироблених Bosch генераторів серії Efficiency Line. ККД в межах від 76 до 80% може досягатися завдяки використанню високоефективних діодів (HED) або синхронних випрямлячів (SAR), доступних в якості додаткових опцій. Ці рішення дозволяють знизити обсяг механічної енергії, необхідний генератору для забезпечення роботи всіх електроспоживачів в автомобілі. Високий ККД генератора і більш низька вага в порівнянні з вживаними сьогодні моделями (вага знижений на 10 %) дозволять автовиробникам додатково знизити витрату палива і викиди CO2.

Оснащення блоку управління генератора аналоговим або цифровим інтерфейсом зв’язку, наприклад, локальною мережею стандарту LIN (Local Interconnected Network), робить можливим впровадження інтелектуальних функцій, здатних збільшити обсяг електроенергії, яка генерується, коли автомобіль рухається за інерцією. Таким чином, додаткова економія палива може скласти до 2%.

Неймовірно низький рівень шуму

Для виробників автомобілів преміум-класу питання зниження рівня шуму, який чути в салоні, має першорядне значення. І в цьому відношенні нова серія генераторів PL володіє цілим рядом конструктивних переваг перед своїми попередниками. Так, використання п’ятифазової обгортки значно послаблює магнітний шум, особливо коли двигун працює на малих обертах. У свою чергу, аеродинамічний шум на високих оборотах був знижений практично вдвічі завдяки зміні конструкції вентилятора охолодження генератора.

Доступність у всьому світі з моменту запуску виробництва

У Європі та Азії виробництво нових генераторів стартує на початку 2014 року, а через деякий час вони будуть випускатися і в Північній Америці. Такий графік повною мірою відповідає тенденції до створення уніфікованих автомобільних платформ і їх подальшої адаптації для місцевих ринків. У кожній з країн адаптацією функціоналу генераторів під локальні вимоги займатиметься місцеве представництво Bosch. Такий підхід дозволить Bosch забезпечити своїх клієнтів по всьому світу продуктами, які відповідають найвищим стандартам якості, але при цьому відповідають вимогам і потребам автомобільного ринку кожної окремо взятої країни.

Історія дизельних двигунів: технологія, яка підкорила світ

 • Дизельний двигун, вперше запатентований 120 років тому, сьогодні популярний як ніколи раніше
 • На початку 20-го століття дизельний двигун вважався технологією майбутнього
 • Система common-rail, створена наприкінці 1990-х років, стала відправною точкою для широкого визнання дизельних двигунів

 

Для технічного прориву знадобилося всього 13 сторінок — на них Рудольф Дизель зобразив і описав двигун, названий згодом його ім’ям. Патент на винахід під номером 67207 був виданий Імперським патентним відомством Німеччини 120 років тому.

Саме тоді, 23 лютого 1893 року, розпочалася історія, результатом якої стали мільйони легкових автомобілів, вантажівок і кораблів, які працюють на дизельних двигунах сьогодні. На жаль, сам Дизель не дожив до всесвітнього успіху свого винаходу: він помер під час морської подорожі 29 вересня 1913 р.

Секрет успіху його розробки полягав у самозайманні паливної суміші — саме ця властивість залишається ключовою у дизельному двигуні і сьогодні. У конструкції Рудольфа Дизеля повітряно-паливна суміш була стиснута в співвідношенні 20:1 — це створювало умови для самозаймання. У результаті ефективність агрегату значно зросла. Коли Дизель починав роботу над своїм двигуном, ефективність бензинових моделей досягала всього 12%, а газових — 17%. При цьому навіть перший прототип винахідника демонстрував 25% паливної ефективності.

Дизельні двигуни виходять на ринок: від Mercedes-Benz 260 D до Golf GTD

Вже в 1920 році автомобільні експерти пророкували дизельному двигунові велике майбутнє. Проте чекати настання цього «золотого часу» довелося не один рік. Перший вантажний автомобіль з дизельним двигуном був випущений в Німеччині в 1924 році, і тільки в 1929 році американський виробник двигунів Cummins в якості експерименту використовував дизельний двигун в легковому автомобілеві. Першою серійною легковою моделлю, яка працювала на дизелі, став Mercedes-Benz 260 D, що вийшов в 1936 році. Однак знадобилася ще чверть століття, щоб водії перестали сприймати дизелі як повільні, нудні, галасливі і брудні мотори.

Втім, з часом ставлення споживачів змінилося. Після Другої світової війни дизельні авто стали поступово завойовувати ринок. Так, поява в 1975 році автомобіля VW Golf Diesel справила справжній фурор. Цей компактний хетчбек став першою швидкісний дизельної моделлю, оснащеною високообертовим двигуном. При цьому паливні насоси розподільного типу від Bosch забезпечували автомобілю ще й високу економічність. Версія Golf GTD з турбонаддувом і, відповідно, підвищеною продуктивністю, увійшла в історію як перший спортивний дизельний легковий автомобіль. На хвилі такого успіху всі провідні автовиробники Європи налагодили випуск дизельних моделей середнього розміру і гольф-класу.

Рубіж в 1000 бар: підвищення тиску уприскування збільшує продуктивність

Завоювавши клас компактних автомобілів, дизельна технологія продовжила підкорення автопрому. Поступово підвищувався тиск, а безпосереднє уприскування замінило конструкцію з роздільними камерами згоряння. У 1989 році в автомобілеві Audi 100 TDI дебютував перший паливний насос високого тиску розподільного типу з аксіальним плунжером для дизельних двигунів з безпосереднім уприскуванням. За новою технологією Bosch паливо під тиском близько 1000 бар подавалося безпосередньо в циліндр, що забезпечувало ефективне згорання. У результаті підвищувалася потужність двигуна, а витрата палива і рівень викидів знижувалися.

Через сто років після винаходу дизельного двигуна Bosch зробив технічний прорив вдруге. Наприкінці 1990-х років Bosch почав поставляти на ринок широкий набір систем безпосереднього уприскування, включаючи радіально-поршневий розподільний насос, системи насос-форсунка і common- rail. Вже перші моделі були розраховані на роботу при тиску близько 1500 бар, а наступні покоління підтримували 2000 бар і вище.

Система common-rail з часом стала домінуючою технологією, це багато в чому пов’язане з її тихою і ефективною роботою. Особливість системи полягає в тому, що паливо подається в усі циліндри при постійному тиску. Піковий тиск в таких системах нижче, ніж при використанні технології насос-форсунка (де показники можуть досягати значень більше 2000 бар і забезпечувати низьку витрату палива), однак стабільно високий тиск, при якому паливо зберігається в загальному розподільнику, дозволяє здійснювати до восьми вприскувань за один цикл. Можливість робити попередні та додаткові введення форми дозволяє двигуну працювати тихіше, а також скорочує рівень викидів. Таким чином, система common-rail дозволяє знизити вплив на навколишнє середовище.

Кожен другий новий автомобіль у Німеччині — дизельний

Сьогодні вже немає сумніву, що дизель надає потужність і динаміку, таку, як в інших типах двигунів або навіть перевершує її. Завдяки турбокомпресорам із змінною геометрією турбіни, які зараз йдуть в стандартній комплектації, сучасні дизельні двигуни демонструють високий крутний момент навіть на низьких оборотах. Поширена колись думка про те, що дизельні двигуни — це бруд і шум, давно залишилося в минулому. Сучасні транспортні засоби, що працюють на дизелі, тихі і економічні. Системи обробки вихлопних газів, такі як Denoxtronic, додатково скорочують викиди оксидів азоту, дозволяючи відповідати навіть найсуворішим стандартам, таким як Euro-6.

Дизельний двигун пройшов шлях від диковинки і статусу робочої конячки до постійного використання. Якщо в 1997 році тільки 22 % автомобілів, проданих в Західній Європі, були дизельними, то сьогодні ця цифра становить близько 50%. Навіть враховуючи активний розвиток альтернативних трансмісій, перспективи дизельних двигунів, як і раніше, великі. Вже зараз з Франкфурта до Риму можна доїхати на одному баку, а рівень викидів СО2 складає всього 100 г/км. Крім того, дизельні двигуни можуть бути об’єднані з електричними компонентами для створення гібридного приводу. Такий підхід вже реалізований в сучасних автомобілях Peugeot 3008 Hybrid4 і Volvo V60 .

Звичайно, Рудольф Дизель навіть і не мріяв про щось подібне, коли вперше зібрав свій двигун в 1897 році. Однак запис у щоденнику винахідника свідчить, що він високо оцінював потенціал свого дітища: «Після довгих років напружених зусиль і подолання неймовірних труднощів, мені нарешті вдалося створити автомобіль, в якому втілюється мій задум. Це механізм, який плавно працює, дуже простий і зручний в експлуатації, результати роботи якого перевершують всі розробки , зроблені раніше … ». З думкою Рудольфа Дизеля і сьогодні згодні мільйони водіїв у всьому світі.

Акумуляторні батареї Bosch: до зими готові!

З настанням холодів багато власників автомобілів стикаються з проблемами, пов’язаними з роботою акумуляторних батарей. Щоб уникнути неприємностей, варто подбати про це заздалегідь. Перевірку та обслуговування АКБ слід обов’язково включити в традиційну передсезонну підготовку.

Що автовласник може зробити, щоб уникнути проблем з АКБ? Ось декілька порад із зимової експлуатації від фахівців Bosch:

 • Перевіряйте стан клем: вони повинні бути чисті, без нальоту, кріплення туго затягнуті. Можна змастити контакти спеціальним мастилом;
 • Вимірюйте напругу розімкнутого ланцюга (НРЦ), яке повинне бути не менше 12, 6 В. При необхідності зарядити акумулятор.
 • Не допускайте тривалої роботи споживачів енергії при вимкненому двигунові і на холостому ходу.
 • При запуску автомобілів з механічною коробкою передач вижимайте зчеплення.

Який же акумулятор обрати? Рекомендуємо довіритись акумуляторам Bosch, виготовленими із застосуванням новітньої технології виробництва позитивної решітки Power-Frame, які забезпечують довший термін служби, підвищену стійкість до циклів заряду-розряду, упевнений пуск двигуна навіть при екстремальних температурах і надійне енергозабезпечення додаткових систем безпеки та комфорту. В асортименті Bosch знайдеться підходяща батарея для будь-якого автомобіля.

Завітайте до авторизованого центру Bosch у Рівному на Пухова, 85 та обирайте які акумулятори Bosch, які забезпечать надійну, тривалу і безпечну експлуатацію вашого авто!

Гарантійна підтримка запасних частин Bosch

Гарантійний термін — 12 місяців з моменту продажі.

Покупець, при виникненні у нього претензій до якості виробів Bosch, по своєму бажанню звертається по місцю свого знаходження до продавця або на найближчу авторизовану СТО компанії Бош.

Авторизований сервісний центр Bosch у Рівному здійснює:

 • з’ясування причин відмови виробу;
 • безкоштовне усунення недоліків, які виникли в ході експлуатації виробу протягом гарантійного терміну і викликані дефектом матеріалу або виробництва (тільки в разі, якщо виробник вироби передбачає можливість його ремонту);
 • безкоштовну заміну вироби у разі виявлення у нього протягом терміну безкоштовного післяпродажного обслуговування істотних недоліків викликаних дефектом матеріалу або виробництва і неможливості ремонту.

Порядок розгляду рекламації:

 • Покупець надає документ, підтверджуючи факт покупки з відміткою про дату продажі, а також гарантійний талон, або інший документ, що підтверджує покупку товару в офіційного дилера компанії Роберт Бош ЛТД.
 • Відбувається експертиза причини виходу виробу з ладу

Авторизовані сервісні центри мають право виконання гарантійного обслуговування наступних груп виробів Bosch:

 • зарядні пристрої для стартерних акумуляторних батарей;
 • звукові сигнали;
 • гальмівні системи та їх компоненти;
 • світлотехніка;
 • системи запалювання та їх компоненти;
 • системи бензинового упорскування та їх компоненти;
 • системи дизельного вприскування та їх компоненти;
 • склоочисники та їх частини;
 • стартери та їх частини;
 • генератори та їх частини;
 • ремені;
 • фільтри;
 • електродвигуни малої потужності.

Вироби Бош не приймаються до гарантійного обслуговування в наступних випадках:

 • Відсутній документ, який підтверджує факт покупки з відміткою про дату
 • Відсутній гарантійний талон, або інший документ, якщо такі передбачені
 • Дата покупки перевершує 12 місяців
 • Є сліди зовнішніх механічних впливів (падінь, ударів тощо).
 • Виріб використовувався не за призначенням
 • Виріб використовувався з порушенням правил експлуатації

Перевірка охолоджуючої рідини

Перевірка охолоджуючої рідини

Багато хто з нас в якості охолоджуючої рідини хоч раз застосували звичайну воду або хоча б дистильовану. Така охолоджуюча рідина замерзає при температурі нижче 0 °C з розривом радіатора, головки блоку або патрубків і закипає при темпертурі вище 100 °C з утворенням накипу, що засмічує радіатор і поверхні.

Утримати двигун в такому діапазоні температур і взимку, і влітку дуже не просто. Охолоджуючу рідину потрібно міняти, якщо: термін дії застосовуваного більше рекомендованого (зазвичай 1-3 роки) — присадки і добавки втратили свої функції. Ви доливали в бачок звичайну недистильовану воду протягом тривалого часу — збільшення накипу і нейтралізація присадок. Ви купували автомобіль з рук і не впевнені в тому, що залито в систему охолодження якісну рідину.

Охолоджуюча рідина (тосол) високої якості забезпечує максимальний діапазон робочих температур від -65 °C лр +135 °C. Містить змащувальні та антипінні добавки, що продовжують термін служби підшипника помпи водяного насоса. Охороняє сальник помпи та гумові деталі системи охолодження від висихання, розтріскування та течі.

Тест гальмівної рідини на вміст вологи

«Вчасно підготовлений автомобіль знижує ризик аварійних ситуацій на дорозі» — нагадують механіки мережі Bosch Service

Щоб уникнути неочікуваних прикрощів та отримувати справжнє задоволення від безпечних подорожей влітку, експерти мережі БОШ Автосервіс радять зробити комплексну підготовку авто до літнього періоду.

Зверніть увагу на стан гальмівної рідини. Гальмівна рідина — один з найважливіших компонентів гальмівної системи, яка слугує середовищем для передачі гальмівного зусилля від головного гальмівного циліндра до колесних гальм, також рідина володіє гігроскопічними можливостями, тобто здатна вбирати вологу.

Наявність вологи біля 3,5% від маси рідини значно знижує нормовану температуру кипіння рідини. Така «зволожена» рідина швидше закипає, утворюються парові пробки, гальмівний тиск передається не повністю, в результаті відбувається не ефективне гальмування або повна відмова гальм.

Температура кипіння гальмівної рідини Bosch перевищує всі існуючі стандарти, а також вміщує високоякісні антикорозійні і змащувальні добавки.

Гальмівну рідину рекомендують змінювати раз на два роки або через 60 000 км. пробігу — це також контролюють діагности мережі Бош Автосервіс.

Дізнайтесь більше за телефоном (0362) 46-06-06 або (093) 312-32-72 та в авторизованому центрі Bosch у Рівному на Пухова, 85!

Додаткові фари Bosch Light-Star - чудове освітлення і безмежні можливості

 • Першокласні технічні характеристики
 • Елегантний і сучасний дизайн
 • Міцний корпус з нержавіючої сталі
 • Застосовується як на легкових (12 В), так і на вантажних (24 В) автомобілях

Нова серія додаткових фар Bosch Light-Star об’єднує в собі функціональність, сучасний дизайн, першокласні технічні характеристики і найвищу якість. Змодельований на комп’ютері відбивач забезпечує ідеальне освітлення дороги — високу інтенсивність світлового потоку з мінімальними втратами на розсіювання. Корпус фари виготовлений з нержавіючої сталі, що робить її особливо міцною. З нержавіючої сталі зроблені також всі елементи для фіксації і кріплення фари, тому вона не боїться корозії і буде зберігати свій елегантний зовнішній вигляд протягом довгих років служби навіть в несприятливих кліматичних умовах.

Спеціальні гумові ущільнення всередині фари захищають всі електричні компоненти від вологи і пилу.

Перевагою нової серії фар Bosch є широкий вибір варіантів виконання: галогенні, галогенні зі світлодіодним кільцем по периметру відбивача і ксенонові з блакитним або прозорим склорозсіювачем. Варто відзначити, що в ксеноновому виконанні блок управління інтегрований в корпус, що дозволяє заощадити місце при установці фари. Подібне рішення також має більш високу електробезпеку.

Лінія Light-Star прийшла на зміну популярній серії Navigator. У порівнянні з попередницею, нова фара має підвищену світловіддачу і забезпечує більшу безпеку в умовах обмеженої освітленості.

Фари серії Light-Star можуть застосовуватися як на легкових автомобілях або позашляховиках з напругою мережі 12 В, так і на вантажних автомобілях з напругою 24 В — для відповідного застосування необхідно лише встановити відповідну лампу.

Додаткові фари будуть незамінним рішенням для вантажних і комерційних автомобілів при перевезеннях в умовах малої освітленості.

Завдяки високій якості виготовлення, фари Bosch володіють довгим терміном служби.

Bosch Light-Star повністю відповідає стандартам ECE (ЄЕК). Крім того, продукція успішно пройшла безліч додаткових випробувань: фотометричні тести, тести в умовах високої напруги, випробування на стійкість до вібрації, стійкість до перепадів температур, вологи й пилонепроникність та ін.

ABS рятує життя мотоциклістів: ризик ДТП на 25% менше

 • Європейський Економічний Союз вводить обов’язкове оснащення мотоциклів антиблокувальною гальмівною системою (ABS) з 2016 року
 • „ Досвід Bosch: 750 000 систем для мотоциклів вироблено з моменту початку виробництва в 1994 році
 • „ ABS допомагає на чверть скоротити число серйозних аварій
 • „ У продуктовій лінії Bosch є рішення для моделей всіх класів

Починаючи з 2016 року, антиблокувальна система гальм (ABS) стане обов’язковим елементом стандартної комплектації мотоциклів в Європейському Союзі. З метою скоротити число аварій ЄЕС ратифікував це рішення на початку березня 2013 р. Для введення нової норми є об’єктивні причини — тільки в 2011 році на європейських дорогах загинули 5 000 мотоциклістів. «Обов’язкова комплектація мотоциклів системою ABS на 25% скорочує ризик ДТП і подальші важкі наслідки і жертви», — коментує Герхард Штайгер, президент підрозділу Bosch Chassis Systems Control, ґрунтуючись на дослідженні причин аварій, проведеному Bosch.

Компанія Bosch виробляє антиблокувальні гальмівні системи для мотоциклів з 1994 року, і на даний момент вже продала більше 750 000 екземплярів. У 2010 році у виробництво було запущено нове покоління ABS, розроблене спеціально для мотоциклів. Робота над вдосконаленням системи триває постійно: додаються нові функції, підвищується продуктивність. У 2010 році Загальний німецький автомобільний клуб ADAC відзначив внесок системи ABS у підвищення безпеки на дорогах і присудив «Жовтого Ангела» у категорії «Інновації та захист навколишнього середовища»

Підвищена безпека для мотоциклів усіх класів

У відповідності з новими вимогами ЄЕС, з 2016 року всі мотоцикли з об’ємом двигуна понад 125 см3 повинні бути оснащені антиблокувальною системою гальм. Крім того, на мопедах з об’ємом двигуна 50 см3 і більше також повинна бути ABS або комбінована гальмівна система. В останній, передні і задні гальма об’єднані механічно, що дозволяє обом колесам узгоджено скидати швидкість в процесі гальмування. Однак, таке рішення не регулює гальмівний тиск, а значить — не виключає блокування коліс. Після ратифікації Європарламентом і Радою міністрів ЄС нові вимоги вже набули чинності.

Bosch пропонує рішення для всіх класів

На сьогоднішній день антиблокувальна система для мотоциклів, яку Bosch виробляє з 2010 року, є найменшою і найлегшою в світі. Починаючи з дев’ятого покоління, система доступна в декількох варіантах. Використовуючи принцип модульної системи, Bosch пропонує індивідуальне рішення для кожного виробника мотоциклів у відповідність з його вимогами. Так, самим базовим рішенням стане версія ABS9 лайт (ABS 9 light), яка з’явилось на початку 2013 року. Запобігаючи блокуванню тільки переднього колеса, вона ідеально підходить для бюджетних мотоциклів, в яких є тільки один гідравлічний гальмівний канал. Такі моделі в основному популярні та стрімко розвиваються на азіатських ринках.

У продуктовій лінії Bosch також є ABS 9 базова (ABS 9 base), для управління обома колесами, ABS 9 плюс (ABS 9 plus) і ABS 9 поліпшена (ABS 9 enhanced) з додатковою функцією eCBS (electronic combined braking system — електронна комбінована система гальмування ). Використовуючи останній варіант, водій використовує переднє або заднє гальмо, а система ABS 9 enhanced автоматично активує інше, позбавляючи водія необхідності регулювати тиск або важіль гальма.

Інші інновації інженерного центру мотоциклетної безпеки Bosch в Японії будуть запущені вже в цьому році. Також з’явиться система управління тяговим зусиллям, яка покращує прискорення на слизьких поверхнях. Для підвищення безпеки в умовах бездоріжжя система ABS буде доповнено новою функцією, яка залежно від покриття дороги оптимізує налаштування антиблокувальної системи і системи управління тяговим зусиллям.

Наприклад, при зіткненні з піском або гравієм, система забезпечує більш високий рівень безпеки, в той же час зберігаючи високу динаміку. На мотоциклах преміального сегменту незабаром з’явиться система курсової стійкості, що забезпечує максимальну безпеку. «Це перша система, яка допоможе впоратися з будь-якою ситуацією гальмування і прискорення — навіть при проходженні поворотів», — коментує Штайгер. Для того, щоб правильно оцінити гальмування, системі курсової стійкості потрібна інформація про поточний куті нахилу мотоцикла. Ці дані надає новий датчик кута нахилу Bosch SU-MM5.10.

Як розвивались генератори Bosch

100 років геренераторам Bosch

 • „   Електроживлення відповідно до транспортних засобів, вимоги до яких постійно зростають
 • „   Генератори стають більш ефективними, потужними і компактними
 • „   Для всіх типів легкових автомобілів та комерційного транспорту
 • „   Від допоміжних компонентів до електричних силових агрегатів

Минуло сто років, з тих пір як Bosch представив перший в світі автомобільний генератор з регулятором напруги. Хоча спочатку він був розроблений як джерело енергії для автомобільних фар, але в кінцевому підсумку заклав основи електрифікації всього автомобіля. За фарами незабаром пішли інші електричні компоненти, такі як електростартер, який Bosch представив в 1914 році, а також перший електропривід для двірників, випущені в 1926. Сьогодні генератори забезпечують енергією всі численні системи автомобіля, які дозволяють транспортному засобу бути більш економічним, екологічним, комфортним і безпечним.

«Генератори стають все меншими, але при цьому надійнішими і потужнішими», — коментує Ульріх Кіршнер, керівник підрозділу стартерів і генераторів Bosch. У той час як сила струму перших генераторів становила близько 4 А, останнє покоління — Power Density Line для легкових авто — охоплює від 130 до 250 А.

Bosch стає постачальником комплексних рішеньАж до 1913 року Bosch виробляв практично тільки системи запалювання. Така зосередженість на одному продукті — ризикована бізнес-стратегія. У той же час автомобільний ринок стрімко розвивався. Автомобілі, перестаючи бути розкішшю, ставали засобом пересування, тому безпечна і надійна система фар була доречна. Роберт Бош усвідомив цю можливість, і до 1913 року «Система автомобільного світла Bosch» була запущена в серійне виробництво. Набір, який позиціонувався як удосконалення рішення, складався з двох фар, генератора, батареї і регулятора напруги. У генератора було всього одне завдання: забезпечувати енергією батарею, яка в свою чергу забезпечувала стабільну роботу перших електричних фар.

З цієї першої освітлювальної системи розпочався шлях Bosch до міжнародного лідерства в сегменті автомобільних систем. Згодом генератори Bosch неодноразово змінювалися, щоб стати ще ефективнішими. Без цих інновацій сьогоднішні зразки мали б важити, як невеликий автомобіль, щоб забезпечити необхідною енергією всі системи авто.

Bosch електрифікує склопідйомники та інші системи автомобіля

На додаток до своєї великої лінії генераторів для пасажирських авто та комерційного транспорту, Bosch виробляє ряд інших електричних агрегатів. Асортимент надзвичайно широкий: від електроприводів сидінь і електросклопідйомників до потужних електромоторів для гібридів і електромобілів. Такі двигуни генерують електрострум і використовуються для забезпечення руху. керівник підрозділу стартерів і генераторів Bosch, Ульріх Кіршнер упевнений: «Електричні трансмісії в майбутньому зроблять автомобілі ще більш ефективними і зручними».

Історія інноваційних генераторів Bosch

1913 — Випущений перший генератор Bosch

Bosch випустив перший у світі генератор з регулятором напруги як частина «автомобільної системи освітлення Bosch». У генератора було всього одне завдання — забезпечувати енергією батарею, яка в свою чергу гарантувала роботу перших електричних фар. Сила струму генератора становила всього 4 А.

1933 — Стартер-генератор для компактних авто і мотоциклів
Вже в 1930-х робилися спроби зменшити розміри автомобільних компонентів. Наприклад, Bosch розробив стартер-генератор — пристрій, який поєднував функції стартера і генератора в одному електроблоці. Крім запуску двигуна, він також міг генерувати електрострум під час роботи мотора.

1959 — Трифазний генератор для автобусів: компактне, легке і потужне рішення
Генератори постійного струму, що використовувалися до цього моменту, більше не могли справлятися зі зростаючими вимогами транспортних засобів, в яких збільшувалася кількість електрокомпонентів і споживання енергії. Рішенням цього став винахід трифазного генератора змінного струму, який навіть на холостому ходу міг виробляти достатньо енергії для електрокомпонентів і акумулятора. Це стало чудовою перевагою для автобусів з їх високим рівнем споживання енергії і частими зупинками.

1989 — Компактні генератори для легкових авто: тихі, легкі і потужні

Серед ключових характеристик компактної серії генераторів Bosch: висока продуктивність, знижений рівень шуму і можливість адаптуватися до зростаючих потреб електричних систем автомобіля. У цій серії також була введена нова конструкція внутрішнього охолодження.

1995 — Генератор з рідинним охолодженням для легкових авто
Генератор з повним рідинним охолодженням, який був випущений невеликою серією в 1995 році, став новим автономним рішенням. Запасне охолодження використовувало систему охолодження двигуна. Новий генератор володів неймовірно низьким рівнем шуму і виробляв силу струму до 150 А при напрузі 14 В. Відсутність струмоз’ємних кілець і графітових щіток робили термін служби генератора особливо довгим.

2005 — LI-L генератор для комерційного транспорту з збільшеним терміном служби

 У 2005 р. Bosch запустив особливо надійний і довговічний генератор для комерційного транспорту. Удосконалені шарикопідшипники, посилений корпус генератора і поліпшена система щіток / струмоз’ємних кілець гарантували генераторів LI-L безремонтний ресурс роботи до 800 000 км.

2008 — Серія генераторів NBL для легкових автомобілів економ-класу
Bosch розробив серію генераторів New Baseline (NBL) для легкових авто економ-класу, які зазвичай споживають менше електроенергії. Генератори NBL — це економічна модель, яка при цьому надійна і компактна. Доступні в трьох різних розмірах, генератори можуть виробляти від 1.0 до 1.8 кВт. Їх підвищена до 66% ефективність допомагає скоротити витрату палива і звести рівень викидів СО2 до мінімуму.

2009 — Серія HD для комерційного транспорту

У 2009 році Bosch запустила серію генераторів HD, чия модульна конструкція відповідає численним вимогам комерційних автомобілів. Охоплюючи різні показники продуктивності, серія HD також пропонує цілий ряд додаткових функцій. Серед них: підвищена термостійкість і збільшений термін служби, які можуть бути об’єднані в міру необхідності. Це дозволяє виробникам комерційного транспорту вибирати оптимальний генератор для конкретних потреб.

2011 — Серія економічних генераторів EL для легкових авто
Особливості нової серії Efficiency Line (EL) найкраще проявляються в умовах міського руху: нове покоління генераторів дає приблизно на 10% більше потужності, навіть коли двигун працює на холостому ході. Батарея заряджається швидше, а це означає, можливості системи Старт-Стоп зростають, і тому для повторного запуску двигуна завжди достатньо енергії. Подальше вдосконалення електричної конструкції, а також використання нових високоефективних діодів (HED), розроблених Bosch, дозволило інженерам підвищити продуктивність до 76%.

Весна без алергії з фільтрами Bosch

 • Фільтри салону Bosch — гарантія чистого повітря в автомобілі
 •  Стандартний фільтр захищає від пилку, пилу і шкідливих речовин
 •  Вугільний шар не пропустить запахи, бактерії і спори

Прихід весни для багатьох автомобілістів відкриває сезон подорожей. Але для того щоб по-справжньому насолодитися поїздками на природу, автомобіль повинен бути добре підготовлений. Головний весняний ворог — бруд і пилок. При цьому закриті вікна ще не є гарантією безпеки.


Дослідження показали, що рівень забруднення усередині автомобіля може бути в шість разів більше, ніж зовні. При цьому, потрапляючи в салон, дрібні частинки можуть викликати напади алергії у водія і пасажирів, що загрожує зіпсованим настроєм і навіть аварійною ситуацією. Яка ймовірність того, що з цією проблемою зіткнетеся саме ви? Звернемося до статистики.

За даними Всесвітньої організації з алергії (WAO) від цієї недуги страждає 22% всіх жителів Землі. Але Україна в цьому рейтингу тримає першість. У нас до ризику алергічних реакцій схильні 40% населення — майже кожен другий. Вихід із ситуації — не закриття вікна, а своєчасна заміна фільтра салону.
Компанія Bosch — світовий лідер автомобільних технологій — пропонує автолюбителям два види фільтрів: стандартні і вугільні.

Стандартний фільтр — це простий, надійний і перевірений часом варіант. Повітря в ньому пропускається через три шари очищення. Настільки ретельний підхід до справи дозволяє абсорбувати весь пилок, частинки пилу і шкідливі речовини. Середній шар, що складається з волокон, які несуть електростатичний заряд, виключає попадання в салон навіть найдрібніших елементів.
Тенденція останніх років — використання вугільних фільтрів. По конструкції вони практично аналогічні стандартним.

Відмінність вугільних фільтрів від стандартних - додатковий шар з кокосового вугілля, який на сьогоднішній день визнаний кращим абсорбентом.

Він не пропускає в салон неприємні запахи, бактерії і спори. Система настільки ефективна, що може бути використана навіть в таких екстремальних умовах, як рух в тунелях або в дорожньому заторі.

Незважаючи на те, що особливої актуальності фільтр набуває навесні, не менш важливу роль він відіграє і в інші сезони. Bosch гарантує надійну роботу фільтрів на морозі і в умовах високих температур. Крім того, як стандартний, так і вугільний варіанти, стійкі до вологості, що запобігає появі мікроорганізмів і грибків протягом усього терміну служби — тобто цілий рік.
Фільтри Bosch підходять до більшості автомобілів: 98% європейського автопарку і 87% азіатського. Замінити фільтр салону самостійно зможе навіть недосвідчений автомобіліст — кожен комплект забезпечується ілюстрованою покроковою інструкцією.

З фільтрами Bosch ви зможете по-справжньому радіти весні, насолоджуючись свіжим повітрям в салоні вашого авто.