Ремонт автокондиціонерів: повертаємо холод на місце
Це може здатися дещо несподіваним, але майте на увазі: ремонт автокондиціонера в умовах українського клімату належить до першочергових завдань. Сьогодні система кондиціонування й клімат-контролю вже не вважається атрибутом розкоші, адже запах і температура в авто впливають на безпеку руху.
Водночас автокондиціонер частіше за інші системи потребує уваги кваліфікованих фахівців. Передусім через те, що в ньому використовується летюча речовина — холодоагент, який має властивість випаровуватися в атмосферу. З цієї ж причини ремонт автомобільних кондиціонерів варто довіряти тільки перевіреному автосервісу зі спеціальним обладнанням (насамперед, такі послуги пропонує Київ), інакше ефект від процедури буде нетривалим.
Підказки власнику
Причин несправностей автомобільного кондиціонера небагато:
- Падіння тиску холодоагенту внаслідок розгерметизації системи. Для усунення проблеми потрібно знайти місце витоку й замінити пошкоджену (зношену) деталь або запаяти отвір. Це найпоширеніша несправність, властива насамперед давно вживаним авто.
- Забруднення теплообмінників — радіатора-конденсора (під капотом) і рідше радіатора-випарника (під торпедо). Виправляється ситуація миттям, у випадку з випарником головна проблема — підібратися до нього.
З чого почати ремонт
Починати ремонт автокондиціонера потрібно з діагностики — і це перший камінь спотикання, який відразу покаже вам, чи варта обрана СТО вашої уваги. Витік холодоагенту зазвичай буває незначним, і зафіксувати точку негерметичності можуть лише професіонали за допомогою технічних засобів. Застосовується прилад-газоаналізатор, який ловитиме концентрацію молекул фреону близько приладів системи кондиціонування. Також використовують спеціальну люмінесцентну фарбу, яку підмішують в холодоагент і яку в разі витоку діагност бачить на деталях системи, підсвічуючи особливим ліхтарем. Варто зазначити, що таке обладнання є далеко не в кожній майстерні.
Але головне, щоб СТО, яка береться за роботи з системами кондиціонування, мала спеціальне обладнання, наприклад модель Bosch ACS 500, більш складний ACS 511 або повністю автоматичний тип ACS 611. Це комплексні пристрої, без яких неможлива ні повноцінна діагностика, ні сервіс, ні ремонт автомобільних кондиціонерів.
Подібні установки відкачують з автомобіля холодоагент і масло, зважують їх, очищають. Водночас система автомобіля вакуумується для перевірки ступеня розгерметизації. Після того як проведено ремонт (або вирішено, що він поки не потрібен), установка заправляє систему потрібною кількістю рідини. Цікаво, що «правильний» стенд самостійно визначає необхідну кількість масла й холодоагенту, оскільки в його пам’яті є дані про кондиціонери всіх популярних моделей автомобілів.