Контроль вихлопних газів — актуальна вимога сучасності
Незадовільний стан навколишнього середовища все гостріше ставить перед власниками автомобілів проблему екологічності транспортних засобів. Автотурист, який бажає перетнути кордон іншої держави, зобов’язаний перевірити свій особистий транспорт на відповідність екологічним нормам країни, куди він направляється. Вимірювання і аналіз вихлопних газів допоможуть це визначити. За підсумками перевірки може знадобитися відрегулювати або відремонтувати двигун.
Аналізатор вихлопів став обов’язковим атрибутом в інструментарії підприємств мережі станцій техобслуговування «Бош Авто Сервіс».
Для чого виконується аналіз вихлопів?
Газоаналіз і перевірка токсичності відпрацьованих газів проводиться на більшості станцій техобслуговування «Бош Авто Сервіс» у будь-який сезон. Після перевірки вам зроблять роздруківку підсумків газоаналізу, які ви порівняєте з контрольними значеннями, щоб оцінити екологічну безпеку транспорту.
Але не тільки заради визначення токсичності проводиться аналіз вихлопних газів. Крім оксиду/діоксиду вуглецю і вуглеводнів сучасні прилади можуть визначати вміст кисню, оксидів азоту і коефіцієнт надлишку повітря.
Така діагностика допомагає вчасно виявляти дефекти у двигуні і системі керування, оскільки склад вихлопних газів прямо залежить від стану двигуна. Для досвідченого співробітника СТО «Бош Авто Сервіс» цих відомостей буде достатньо, щоб зробити висновок про роботу системи запалювання.
Ефективність функціонування двигуна залежить від того, наскільки повно згоряє в ньому паливо. Вона визначається такими параметрами:
- співвідношення повітря і палива;
- старанність їх змішування;
- ефективність попереднього стиснення заряду суміші;
- продуктивність займання.
При відхиленні від норми і розбалансуванні систем двигуна знижується його ефективність і змінюється концентрація продуктів згоряння. Перевірка вихлопних газів надасть спеціалістам СТО необхідну інформацію про стан автомобіля. Така діагностика допоможе зробити машину екологічно безпечною і ліквідувати функціональні несправності, здатні спровокувати аварію.
Майбутнє мобільності – нові бортові електричні системи
Все більше і більше сучасних автомобілів обладнуються додатковими допоміжними системами і системами забезпечення комфорту. Використання подібних інноваційних технологій проте вимагає набагато більше енергії, ніж можуть надати сьогоднішні автомобільні бортові електричні системи. Можливості 12-вольтних систем, повсюдно використовуваних сьогодні, скоро досягнуть межі. У той час як дані системи дають до 3 кВт потужності, багато електричні компоненти вимагають постійної потужності в сумі від 800 до 1500 Вт, а в періоди пікового навантаження – і в два рази більше. Це створює колосальне навантаження на електричну систему і пов’язані з нею компоненти, такі як генератор або акумулятор. Одним з варіантів розв’язання ситуації був би перехід на нову електросистему з напругою 48 В, яка допускає підключення загального навантаження до 12 кВт. До такого розвитку подій наші фахівці готові у всеозброєнні.